Звоните:
(067) 409 69 57
(050) 413 28 48
Мы работаем: с 0900 до 1900 Сб. с 1000 до 1600
Зв'язатися з нами
info@ukrbilliard.com.ua
Ваш кошик порожній

Як почистити більярдний кий

Як почистити більярдний кий

Любителю гри в більярд потрібно не тільки мати хоча б пару хороших київ, а й знати тонкощі догляду за ними. Зокрема - як почистити більярдний кий і які засоби потрібно для цього використовувати.

Як часто потрібно чистити кий?

В ідеалі ви повинні протирати його сухим рушником або щільною паперовою серветкою після кожної гри або в міру забруднення під час партії, прибирати сліди крейди на кінчику інструменту. Дерево забруднюється насамперед потом і жиром, який виділяють залози на шкірі людини. Відповідно, якщо гравець страждає від підвищеної пітливості, то і чистити кий йому доведеться частіше.

Засоби для чищення

Чим чистити більярдний кий, щоб не пошкодити деревину і зберегти експлуатаційні властивості і гарний зовнішній вигляд інструменту? Для цього існують спеціальні засоби - наприклад, популярний серед гравців Shaft Cleaner. Кілька крапель миючого засобу потрібно нанести на суху паперову серветку (ідеально підійде паперовий кухонний рушник), після чого протерти кий, обертаючи його навколо осі.

Якщо під рукою немає серветки, то можна використовувати шматок м'якої тканини. Але чим можна почистити кий, якщо ви перебуваєте в залі для гри і не можете знайти ні серветок, ні відповідної тканини? Для цього заздалегідь купіть спеціальну муфту для чищення і беріть її з собою на кожну гру. Користуватися нею набагато зручніше, підійде вона і для полірування кия. Не забувайте час від часу прати муфту.

Чим обробляють більярдний кий?

Для обробки кия використовується спеціальний віск. Обробка інструменту виглядає наступним чином: попередньо очищений від бруду і крейди кий відполіруйте воском, використовуючи замшевий слайдер, муфту або шматок тканини. Кий повинен стати гладким і легко ковзає в руці; трохи погравши і відчувши, що інструмент ковзає вже не так добре, очистіть його від бруду серветкою з миючим засобом. Завдяки нанесеному раніше воску забруднення легко зійдуть з поверхні дерева; далі знову обробіть кий воском. Після цього можна знову приступати до гри.

Перед тим, як почистити кий, уважно огляньте його на наявність пошкоджень у вигляді сколів, тріщин і задирок. Хоча при правильному використанні якісного інструменту таких пошкоджень бути не повинно.

Тепер ви знаєте, як чистити кий вдома і що потрібно для цього використовувати. При гарному догляді він прослужить вам багато років, дозволяючи робити точні удари і перемагати суперників.