Звоните:
(067) 409 69 57
(050) 413 28 48
Мы работаем: с 0900 до 1900 Сб. с 1000 до 1600
Зв'язатися з нами
info@ukrbilliard.com.ua
Ваш кошик порожній

Як правильно потрібно розставляти кулі для гри в більярд

Як правильно потрібно розставляти кулі для гри в більярд

Гра в більярд універсальна і захоплююча. Вона придбала мільйони фанатів по всьому світу. Щоб забезпечити чесність і рівні умови для гравців, необхідно освоїти ряд правил. Одне з них стосується розстановки куль. Остання буває вихідною і поточною. Умови розрізняються, залежно від виду гри, але в них зберігаються загальні принципи. Як же правильно розставляти кулі?

Вихідна розстановка: що потрібно знати

Перед початком кожної партії кулі потрібно правильно розмістити на столі. Для цієї мети потрібен трикутник. Він дозволить сформувати піраміду з щільним приляганням 15 кульок. Піраміда розташовується так, щоб вершина перебувала на задній відмітці, а підстава - паралельно задньому борту. Для розбиття куль зазвичай використовується один кольоровий (прицільний). Биток розміщується в домі. Примітка! Піраміда може перебувати в будь-якій частині столу. Найчастіше гравці вибирають центр.

Як розставити кулі в більярді по ходу гри

В процесі гри іноді виникають ситуації, коли доводиться встановлювати неповну піраміду. Тут варто дотримуватись тих же правил, що і при розміщенні повній. Але є відмінності. Неповну піраміду необхідно заповнювати у напрямку від вершини до основи. Нижня позиція встановлюється, починаючи від середини до правого і лівого країв. Тобто, кулі повинні знаходитися симетрично, щодо поздовжньої осі ігрового поля.

Важливо! Щоб домогтися повної симетрії, в основу можна перемістити кулю, взяту з вершини.

Розстановка куль, що вискочили

Неакуратний або неправильний удар може стати причиною вильоту кульки. Гравцям потрібно знати, як розставити кулі в більярді після їх зупинки поза ігровою поверхнею. Необов'язково, щоб вони опинилися на підлозі. Вискочившою вважається навіть та сфера, яка потрапила на борт або під час польоту зачепила предмет поза столом. До останнього відносяться освітлювальні прилади, крейда і т.д.

Відбувається розстановка випалих куль на ігрове поле після здійснення удару києм перед наступним. Один елемент розташовується на задній відмітці. Якщо ж вискочило, не потрапивши в лузу, кілька кульок, то в пулі їх можна виставляти в будь-якому порядку. Головне - зберігати максимально близьке положення до задньої відмітки і борту. Шари не повинні перебувати впритул одна до одної. Якщо в належному місці вже розташовані елементи, то випавші кулі розміщуються біля них, але не впритул.

У російському більярді часто використовується вільна піраміда. В такому випадку в якості битка може використовувати будь-яку кулю. У комбінованій, динамічній або класичній піраміді вибирається прицільний. У нього необхідно цілитися києм. Тим, хто вважає за краще грати в американський більярд, необхідно пам'ятати, що кулі встановлюються на поле строго по розмітці. Піраміда розбивається одночасно двома гравцями для визначення першого. Якщо прицільний випаде, то його повертають до найближчого боту або на мітку вихідної позиції. Якщо на цій точці вже знаходиться куля, то випавша куля встановлюється максимально близько до нього з зазором для удару.