Києвниця - незамінний атрибут кожної більярдної кімнати. Саме цей елемент сприяє вірною організації простору і дозволяє зберігати ігрові приналежності в зручному форматі. Але щоб девайс був дійсно практичним і естетично підходив під загальний інтер'єр, необхідно відповідально підійти до його вибору.
Перше, на що необхідно звернути увагу при виборі києвниці - це її тип. За своєю конструкцією все підставки для куль і київ діляться на 2 великі групи:
Як підлогові, так і настінні моделі (в більшості випадків) мають декілька відділеннями: для куль, київ, крейди і трикутника. Ключова відмінність між ними - можливість перенесення.
Розрізняються киевниці і за матеріалом виробництва. Найдоступнішими вважаються конструкції економ-класу, вироблені з МДФ, ДСП і інших матеріалів, що імітують дерево. Такі девайси можна назвати оригінальними і довговічними. Найчастіше вони розміщуються в домашніх більярдних кімнатах.
Стандартним і найпоширенішим варіантом вважаються підставки з дуба, берези, сосни та інших класичних сортів натурального дерева. Вони відрізняються різьбленими елементами і привабливим виглядом. Деякі моделі оснащуються додатковими пристроями, які можуть знадобитися при грі. Перевагу таким конструкціям віддавати слід громадським більярдним залами середнього цінового сегмента.
Найдорожчими, престижними і довговічними є киевниці з особливо цінних сортів дерева (Ебен, горіх, падук). У їх виробництві використовуються особливі технології, які дозволяють домогтися максимально витончених різьблених елементів. Встановлюються елітні підставки в більярдних клубах відповідного класу.
Вибираючи києвницю, враховувати треба не тільки матеріал і конструкцію, але і ряд другорядних характеристик:
Головне - віддавати перевагу надійним конструкціям, відповідним інтер'єру приміщення. Моделі економ класу навряд чи витримають великий потік гравців. Тому купувати такі слід тільки для особистого користування. Для установки в громадських закладах підійдуть середні і елітні девайси.