Звоните:
(067) 409 69 57
(050) 413 28 48
Мы работаем: с 0900 до 1900 Сб. с 1000 до 1600
Зв'язатися з нами
info@ukrbilliard.com.ua
Ваш кошик порожній

Як вибрати сукно для більярдного столу

Як вибрати сукно для більярдного столу

Стикаючись з питанням вибору сукна для більярдного столу, можна розгубитися від різноманіття марок, матеріалів і розкиду вартості. Перед покупкою необхідно ознайомитися з основними вимогами до якості матеріалу, кольором полотна, його міцності. Важливо розуміти, що сукно - це витратний матеріал, який з часом доведеться міняти, тому недоцільно обирати найдорожчу марку. Але і економити на матеріалі не варто, адже від ціни буде залежати і його зносостійкість. При виборі необхідно спиратися на те, для якого столу підбирається матеріал. Чим вище рівень гравця, тим міцніше матеріал буде потрібен.

Основні вимоги до сукна для більярдного столу

Вимоги, що висуваються до сукна для більярдного столу, вельми суворі. З найважливіших критеріїв можна виділити:

 • міцність матеріалу;
 • еластичність;
 • зносостійкість.

Сукно гарної якості не повинно рватися від зіткнення з києм, при попаданні куль не повинно утворюватися «ямок», які заважають грати. У разі утворення різних смуг і борозен на тканини, різних розтягнень, потрібна заміна тканини на нову. Еластичність тканини впливає на довговічність покриття, адже різні дефекти виявляються рідше.

Класифікація

Сукно для більярдного столу не має певної класифікації, але умовно розділяється на три основних види:

 1. Любительське. Подібний товар підбирається для столів, розташованих в недорогих, більярдних клубах. Зносостійкість тканини залишає бажати кращого, але такий недолік компенсується недорогою вартістю матеріалу.
 2. Середнє. Найпоширеніший тип матеріалу, який можна зустріти на більярдних столах в різних розважальних закладах - ресторанах, клубах. Найчастіше купується міцний матеріал відомих фірм, але з трохи заниженими характеристиками, не дотягує до максимально якісної тканини.
 3. Професійне. Полотна вищої якості використовуються на столах, призначених для професійних змагань. Брендовий матеріал з Бельгії та Іспанії купують для проведення турнірів. Очевидно, що використовувати таке покриття для аматорських ігор не має сенсу.

Поради щодо вибору сукна

Підібрати відповідне сукно для більярдного столу не так складно, як здається на перший погляд. Головне при виборі дотримуватися основних правил:

 1. Купувати сукно необхідно тільки у перевірених постачальників - не варто довіряти розповідям продавців з переходу про якість матеріалу і його міцності.
 2. Вибираючи виробника, слід звернути увагу на ті фірми, які давно існують на ринку і заробили собі хорошу репутацію.
 3. Важливо звернути увагу на склад матеріалу - присутність вовни вказує на високу якість.
 4. Перед покупкою важливо заміряти розмір столу - не варто купувати меншу кількість тканини, ніж потрібно. Це загрожує розривами при натягуванні сукна на стіл.
 5. Не варто забувати про забарвленні тканини - стандартним кольором вважається зелений. Звичайно, можна придбати тканину будь-якого кольору, не існує встановленого правила для аматорських ігор, але важливо розуміти, що незвичайний колір може відволікати від гри.

При покупці матеріалу необхідно уточнити у продавця правила догляду, адже їх дотримання дозволить продовжити життя матеріалу, що призведе до економії, адже замінювати покриття доведеться рідше.