Звоните:
(067) 409 69 57
(050) 413 28 48
Мы работаем: с 0900 до 1900 Сб. с 1000 до 1600
Зв'язатися з нами
info@ukrbilliard.com.ua
Ваш кошик порожній

Правила гри в американський пул

Правила гри в американський пул
На перший погляд правила гри в пул здаються простими донезмоги. Здавалося б, що простіше? І правил менше, ніж в класичній російській піраміді, і співвідношення розмірів куль до лузах менше, але ... не поспішайте з висновками. Дане ігрове дію має безліч особливостей і нюансів, які і надають йому інтелектуальну підоснову і змушують подумати тричі перш, ніж наносити удар.
 
Почнемо з того, що самі більярдні столи для пулу відрізняються за площею від тих, що призначені для російського більярду. Їх габарити - 7-9 футів, та й кий коротше - всього 150 см. Традиційно американський більярдний спорт вважається спрощеною версією гри, хоча і з нею не все так просто. Це - свого роду збірна назва, що включає в себе кілька різновидів. Яких саме?
 
«Вісімка» - мабуть, найпоширеніша серед більярдистів різновид. Дві групи куль, два гравця - хто раніше заб'є свою групу в лузу, той і переміг. Нюанс полягає в тому, що гравець ще до удару оголошує, в яку лузу він збирається забити.
«Дев'ятка» по праву вважається однією з найбільш динамічних і інтригуючих версій гри. Дев'ять кульок і биток, за якими суперники б'ють по черзі, намагаючись потрапити битком по кулі з найменшим номером.
«14 + 1» - за своїми правилами нагадує «вісімку», але гравці не вибирають «свою» групу, а можуть бити по всіх прицільним кулькам. Коли на столі залишається всього два, на поле заново вибудовується піраміда з 14-ти куль, причому місце 1-го залишається зайнятим - і після того, як 15-й куля виявиться в лузі, ігрова дія починається заново з розбиття піраміди. Саме з цієї причини «14 + 1» ще часто називають грою в американський більярд "з продовженням».
Американський пул: кому належить право першого удару?
Американський пул, як і будь-яка інша різновид більярду, починається з розіграшу. Саме в процесі нього визначається, кому належить розбивати піраміду. Як це відбувається? Суперники беруть по одному однаковому кульці - зазвичай це два битка або просто два цільних вироби. Вони стають у короткого борту і кладуть битки з різних сторін від поздовжньої осі у передній позначки. Їм необхідно зробити по одному удару з руки, посилаючи кульки до заднього борту. Той учасник, чий биток в результаті підкотиться ближче до переднього борту, і вважається переможцем.
 
Звичайно, правила гри в «американку» будуть помітно відрізнятися на всіх етапах в залежності від того, чи вибрали Ви з суперником «вісімку», «дев'ятку» або «14 + 1». Кожна різновид має чимало нюансів і тонкощів, але в цілому «американка» не менше популярна у всьому світі, ніж класична російська піраміда. Спробуйте самі - і Ви обов'язково зрозумієте, в чому краса цієї версії більярду!